زندگینامه و وصیت نامه شهید مجید رئیسی

زندگینامه و وصیت نامه شهید مجيد رئيسي

زندگینامه شهید مجید رئیسی:

فرزند : باقر

متولد :  ۱۳۴۴

محل تولد : سرزمین لاله خیز گلبستان

وضعیت تاهل : مجرد

تاریخ شهادت : ۱۴/۹/۱۳۶۶

محل شهادت : جبهه جنوب، در حین آموزش مین به سربازان

مجید ستاره درخشان و گل سرخ ، سرباز دلیر و عارف عاشقی بود که در سال ۳۴۴ ۱در خانواده ای مذهبی در روستای گلبستان دیده به جهان گشود . پدری زحمتکش و مادری مهربان و با ایمان عهده دار تربیت او برای پاسداری قرآن ودین رسول الله شدند که چه خوب این گل بار ور شده و به ثمر رسید .

دوران کودکی را برای رسیدن به دوران ایثار و مردانگی و از خود گذشتگی پشت سر گذاشت . بعد از دوره راهنمایی همپای با انقلاب و فعالیتهای انقلابی پای به دوره نظری گذاشت .

پایگاه بسیج محل ، همچون خانه دومی برای او بود که شبها تا صبح به همراه همرزمان شهیدش شهید علی اصغر فدایی و شهید رحیم صادقی و دیگر شهدای محله اش به پاسداری مشغول و فردای آن نیز در جبهه سنگر درس . فعالیتهای مخلصانه و پرشور او در کتابخانه شهید صادقی هیچگاه از یاد دوستان و همرزمانش نخواهد رفت .

شروع جنگ ، صحنه وسیعی برای فعالیت و فداکاری او می گشاید و می توان گفت که در جبهه بود که او شخصیت حقیقی و نهاد درونی خود را بروز داد . قله های سربه فلک کشیده کردستان های ایران و عراق ، دامنه های پر برف سنندج ، مریوان و دزلی ، شلمچه و خرمشهر ، فاو و هفت تپه و …. شاهد بیش از پنج سال حضور مستمر اویند و هیچگاه گامهای مردانه او را بر خود فراموش نخواهند کرد .

و هیچگاه از یاد خانواده شهدایی که در مراسم شهیدشان از شب تا صبح زحمت کشیده فراموش نخواهد شد .

او چگونه از یاد آن خانواده هایی که از فرزند شهیدشان فیلم و عکس تهیه و برای آنها به نمایش می گذاشت از یاد خواهد رفت ؟ واحد تخریب لشکر ۲۵ کربلا از این پس چگونه شاهد جای خالی او خواهد بود ؟

شهادتی عارفانه ، عاشقانه و ایثارگرانه. عارفانه و عاشقانه از این حیث که آگاه به نتیجه تصمیم خود بودو می دانست که این کارش منجر به شهادتش می شود. ایثارگرانه از این نظر که جان بیش از هفتاد نفر را نجات داد .

آری ، یک شهید مساوی با هفتاد شهید و او در این میان شهادت خود را برگزید و به ناگاه مین آماده انفجار را به شکم خود چسباند و بعد از آن انفجار مهیب و بعد ….

چشم همه به او دوخته شده بود ، همه گوش به تذکرات و راهنماییهای او در مورد مین آموزش بودند . چاشنی را در جای خود گذاشته و پیرامون چگونگی عمل مین توضیح می دادند و در همین حین یکی از رزمندگان پیرامون فشار لازمه برای انفجار مین سوالی کرد و او که از آماده بودن مین خبر نداشت فشار اندکی به صفحه مین داد که متوجه آماده شدن مین برای انفجار می شود . لحظه حساس فرا می رسد ، بناگاه در میان چشمهای بهت زده رزمندگان مین را به شکم خود چسبانده و صدای خود را به تکبیر بلند و بعد از آن صدای انفجار شدید کلاس آموزش را می لرزاند . آری دستان او چون ابوالفضل ( علیه السلام )‌از هم جدا گشت و با رویی خونین به سوی معبود شتافت و این حماسه ای بود از دریای حماسه های این حماسه ها

‌درود بر روح پرفتوح شهید ایثارگر ، تخریبچی دلاور ، عارف همیشه در سنگر ، شهید « مجید رئیسی » که چون شمع سوخت و چون پروانه ای در گرد شمع سوخته خود پرزد روحش شاد و راهش پر رهرو باد

قسمتی از وصیتنامه شهید :

چگونه باید گفت که ای خدا عاشقم عاشق به وصال تو ، بدانید ایها الناس ، ای مردم ، ای انسانها ، ای سالکان راه الله و ای بازیافتگان راه حق ، بدانید که باید عاشق بود تا معنی عشق را فهمید ،باید عاشق بود تا سردادن و جان دادن در راه معشوق را درک نماییم و کسی که عاشقم شدعاشقش می شوم و کسی را که عاشق او شدم می کشم و از او جانش را می گیرم .

خدایا ، من هم عاشق تو شدم ، تسلیم و اسیر قوانین تو شدم و هر وقتیکه احساس کردم که عاشق واقعی تو شدم ، فریاد و بانگ می آورم :

( اللهم الرزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک ) خداوندا توفیق شهادت با شناخت در راه خودت را که نهایت آرزوی اولیای الهی بوده است نصیب ما کن .

ای خدا بگذار اولین کسی در خانواده ام باشم که به کشته شدگان راهت اضافه گردم و در آخرت نخستین کسی از خانواده ام باشم که در زیر پرچم رسول الله ( ص ) و حسین ابن علی ( علیه السلام ) قرار گیرم .

والسلام علیکم – مجید رئیسی آستانی – ۱۷/۱۰/۱۳۶۱

 

درباره نویسنده

23مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 وبسایت رسمی دهیاری گلبستان. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی