زندگینامه و وصیت نامه شهید عین الله عالیشاه

زندگینامه و وصیت نامه شهید عین الله عالیشاه

زندگینامه شهید

شهید  عین الله عالیشاه اروستی در سال ۱۳۴۲ در روستای گلبستان در یک خانواده مذهبی و زحمتکش بدنیا آمد . کودکی را در دامن پدر و مادرش گذراند .  تحصیلات ابتدایی را در روستای گلبستان گذراند و برای ادامه تحصیل خود به شهر نکا رفت و اسم خود را در یکی از مدارس آن شهر ثبت نام نمود اما بدلیل مشکلات اقتصادی خانواده قادر به ادامه تحصیل نشد و دست از کسب علم کشید و برای کمک به درآمد خانواده و پدر در کوره های آجر پزی و کارگری و کسب روزی حلال پرداخت.

عین الله با یکی از دختر فامیلان خویش در اروست ازدواج کرد و در سال ۱۳۶۲ به سربازی رفت و پس از گذراندن دوره های آموزشی  به منطقه جنگی غرب کشورعزیمت نمودند .

شهید عالیشاه  هر وقت عملیاتی در پیش بود چه در داخل کشور یعنی دمکرات و یا کومله چه در برابر لشکر صدام کافر همیشه در جلوی افراد به حرکت در می آمد و با باز کردن راه برای سپاه اسلام آنان را بر علیه دشمنان اسلام می شورانید .

شجاعت و رشادت این سرباز فداکار و جانباز اسلام قابل وصف و تحریر بر روی کاغذ نیست   او از آن خدا بود و بسوی او بازگشت . همانطور که همه ما از آن خداییم و به سوی او می رویم . ایشان پس از ۲ ماه نبرد علیه کفر دشمنان داخلی و کموله  عاقبت در ماه خدا ، ماهی که خداوند ایشان را به سوی خویش دعوت می کند یعنی در شب ۲۰ ماه مبارک رمضان برابر با ۲۰ خرداد سال ۱۳۶۴ منطقه بانه به سوی معبود خود رفت و به دیار خداوند خود گام نهاد .  روحش شاد

قسمتی از وصیتنامه شهید

ضمن سلام به ملت شهیدپرور اکنون که شب جمعه شب راهیان الله شب دعای کمیل و شب قدر بوده این وصیتنامه را می نگارم و این وصیتنامه را با قلب صاف  خندان نوشتم ابتداء چند خواسته از شما امت شهیدپرور دارم که امیدوارم آنها را بکار بندید اول توصیه ام این است که شعائر اسلامی را بجا آورید و پشتیبان نهضت اسلامی ایران باشید در خط امام و اسلام حرکت کنید که در این صورت صراط مستقیم را پیموده اید و در تربیت فرزندان و نوجوانان انقلابی همت بگمارید به این نهضت به چشم مادی نگاه نکنید وبه بعد معنوی و جهانی انقلاب بیندیشید از شما عاجزانه درخواست می کنم که به این سخنان عمل کنید و سخنی دارم با پدر و مادر و همسرم و برادران و خواهران عزیزم اول زندگیم برای شما هر زحمت و ناراحتی که ایجاد کرده ام به بزرگواری خودتان ببخشید و هر خطایی که از من دیده اید چشم پوشی کنید مرا در میان شهیدان خفته بر خاک بسپارید و ضمنا به یاد شهدای گلگون کفن انقلاب خونین اسلام باشید بعد از شهادتم سیاه نپوشید بعد از شهادتم نگذاری که اسلحه ام به زمین بیفتد ونگذارید خون شهیدان بر زمین ریزد و همچنان نهضت را علیه مستکیران ادامه دهید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

درباره نویسنده

23مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 وبسایت رسمی دهیاری گلبستان. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی