زندگینامه و وصیت نامه شهید علی اصغر فدایی

زندگینامه و وصیت نامه شهید علي اصغر فدايي

زندگینامه:

فرزند : شعبان

متولد : ۱۳۴۳

محل تولد: سرزمین لاله خیز گلبستان

وضعیت تاهل : مجرد

تاریخ شهادت : ۲۱/۱۱/۱۳۶۴

محل شهادت : عملیات والفجر ۸- منطقه

شهید علی اصغر فدایی در شهریور سال ۱۳۴۳ در یک فضای گرم و پر طراوت در خانه ای در روستای گلبستان از توابع شهرستان نکاء دیده به جهان گشود که او را به خاطر یادآوری مظلومیت فرزند تشنه لب و جگر گوشه حسین ( علیه السلام ) علی اصغر نام نهادند که واقعاً علی اصغر بود .

به قول مادرش طفلی بود با دیگر طفلان همبازی اش فرق می کرد . عشق و محبت به خدا و بزرگان دین در دوران طفولیت در او پدیدار بود چون از تبار حسین ( علیه السلام )است و پوینده راه او .

در دوران طفولیت قبل از تحصیلات ابتدایی کتاب روحبخش و دل نشین قرآن را در نزد مادر عزیزش فرا گرفت و بعد از فراگیری علم الهی وارد دبستان شهید صالحی گلبستان شد . ، سپس وارد مدرسه راهنمایی امام موسی صدر نکا گردید که درست در همان دوران صدای طنین انداز انقلاب اسلامی به تمام کوچه و پس کوچه و هر کوی و برزن و در هر شهر و روستا و از جمله مدرسه فوق شنیده شد و شهید فدایی از جمله کسانی بود که با دستان کوچک و قلبی متجلی از روح خداوندی و فکری باز بر صف انقلابیون پیوست که ضمن نصب اعلامیه های حضرت امام به ندای این انقلاب لبیک گفته تا اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به ثمر رسید و ایشان علاوه بر کسب علم و معلومات در دبیرستان ، در راهپیمایی ها ، گروه مقاومت و انجمن اسلامی محل و رفراندومهای عمومی کشور حضور چشمگیری داشته است ، تا اینکه جنگ خانمانسوز تحمیلی صدام جنایتکار بر این ملت شریف و عزیز تحمیل گردیده و ایشان که انقلاب را از خودش می دانست برای حفظ قرآن و اسلام و برای دفع فتنه دشمنان وارد صف رزمندگان راه خدا شد که علاوه بر جنگیدن با کفار بعثی به فراگیری علم و تحصیلات ادامه می داد .

البته ناگفته نماند شهید فدایی با حضور خویش در جبهه های حق علیه باطل چند بار مورد اصابت گلوله خشم دشمن سیه دل قرار گرفت که نمونه اش درعملیات موفقیت آمیز رمضان ، محرم ، والفجر ۴ و … که تمام بدنش مانند آموزگارش حسین ( علیه السلام ) سوراخ سوراخ گردیده بود که حتی مدت زیادی رنج اصابت گلوله را تحمل کرده و در حال بهبودی بود که همزمان با اعلام اعزام راهیان کربلا ۱ و یک شب مانده که نیروها اعزام شوند ، شهید می فرماید : « من آن شب خواب دیده بودم و این یک ابلاغ بود به من که به من رسیده بود و می بایستی حتماً به جبهه بیایم و اگر شما هم جای من بودید به خدای خود لبیک می گفتید و  می آمدید .» تا شب اعزام ثبت نام نکرده و همان روز صبح اعزام با اسم نویسی در صف رزمندگان راه خدا عازم جبهه شدند ، البته این بار تصمیم داشتند ضمن جنگیدن درس را در کنار آن با جدیت بیشتر جهت قبول شدن در کنکور دانشگاههای کشور فرا گیرد و به ادامه تحصیل بپردازد ولی چه خوب شد در کنکور الهی و گزینش خدایی و با فراگرفتن درس الهی در دانشگاه بزرگ خدا در رشته شهادت پذیرفته شده اند

روحش شاد و راهش پررهرو باد .

قسمتی از وصیت نامه شهید :

ای پدر و ای مادر مهربان  صبر داشته باشید ، مقاومت در برابر ضد اسلام بکنید و نگذارید اسلام پایمال شود و حامی اسلام باشید ، ما هرچه داریم از اسلام و خدا است واگر می خواهید خون حسین ( علیه السلام ) و خون شهداء اسلام و دین محمد ( ص ) پایدار بماند از انقلاب پیروی کنید و نگذارید ضدانقلاب این انقلاب را شکست دهد ، اگر این انقلاب شکست خورد یعنی اسلام شکست خورده است .

سخنی دارم با خواهرانم ، من که در این مدت خواهری نداشتم و همسر برادرانم به  عنوان خواهران من هستند ، به آنها احترام در خور یک خواهر می گذارم و آنها را به خواهری قبول دارم . خواهران من حجاب مسئله واقعی یک زن است اگر زن حجاب خود را حفظ نکند با یک مرد چه تفاوتی دارد و به قول حضرت فاطمه (س ) زینت زن حجاب زن است .

ای پدر ، ای مادر و ای برادر ، محمد ( برادر زاده ) نونهال مرا خیلی خوب تربیت کنید واو رامثل عمو جنگجو و رزمنده بکنید . از همان اوایل کودکی جنگیدن را در برابر دشمنان اسلام را آموزش دهید و به او یاد دهید که جنگیدن یعنی چه و به او بفهمانید که عموی تو چگونه و برای چه و برای چه کسی و بخاطر چه چیز شهید شد وهمچنین خواهر کوچکم زینب زمان که برادر زاده ام است خوب اورا تربیت کنید وتحویل جامعه دهید و نگذارید او در جامعه بد تربیت شود .

سخنی دارم با ورزشکاران ،

ای ورزشکاران ، شما همیشه به علی ( علیه السلام ) اقتدا کنید و همیشه پهلوان باشید نه قهرمان .

ای ورزشکاران خود را تحویل ورزش ندهید بلکه شما ورزش را تحویل بگیرید و ورزشکار کسی است که از سلامتی خود را می خواهد سلامتی دیگران را هم بخواهد و در سلامتی دیگران هم کوشا باشد .

این وصیت نامه در تاریخ ۲۳/۱۰/۱۳۶۴ در جبهه هفت تپه خوزستان توسط شهید تنظیم گردید

درباره نویسنده

23مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 وبسایت رسمی دهیاری گلبستان. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی